Turku Design Now!

Design blog from the other side.

Turku Design Now! -JOULUMYYJÄISET 5.12.-7.12.

Perinteiset Turku Design Now! -joulumyyjäiset järjestetään Tonfisk Designin tehtaanmyymälässä Ketarantiellä 5.-7.12.2014. Tänä vuonna on mukana useita uusia tuotteita ja yrityksiä.

Saman katon alta löytyy jälleen helposti, kivasti ja edullisesti tuotteita kaikilta parhailta turkulaisilta design-yrityksiltä sekä useilta vierailijoilta. Tänä vuonna mm. Tonfisk Design on lanseerannut uudet viinilasit, Kotona Designilla on uudet Muumi ilmoitustaulut, KUI Designilla ja Punaisella Norsulla on uudet boxerit lapsille ja aikuisille. Uusia yrityksiä mukana ovat mm. LOVI (www.lovi.fi ), VERSO DESIGN (www.versodesign.fi). Lisäksi on löytyy tuotteita MAJAMOOlta, KORPI & GORDONilta and HILE DESIGNilta. Tarjolla on myös keramiikkaa, lastenvaatteita, sisustustekstiilejä, vaatteita, asusteita, lasitavaraa, ja paljon paljon muuta. Lisäksi on tarjolla on myös lämmintä glögiä.

Myyjäisissä ovat mukana mm. seuraavat turkulaiset design-yritykset:

Tonfisk Design, www.tonfisk-design.fi
Kotona Design, www.kotonadesign.fi
Punainen Norsu, www.punainennorsu.com
Klo Design, www.klodesign.fi
Kui Design, www.kuidesign.com
Mums, www.mums.fi
Saana ja Olli, www.saanajaolli.com
Sammakko, www.sammakko.com
Magisso, www.magisso.com
Myssyfarm, www.myssyfarmi.fi
Verso Design, www.versodesign.fi
Lovi, www.lovi.fi
Essey, www.essey.com

Tutustua lisää facebookin kautta: Tästä facebookkiin: http://www.facebook.com/TurkuDesignNow

VAPAA PÄÄSY!
Avoinna pe-su klo 10-17
Osoite: Ketarantie 31, Turku
Huom! Ketarantiellä aktiivisia "lappuliisoja"
Sisäpihalla ilmaista pysäköintitilaa

LÄMPIMÄSTI TERVETULOA!

Kommentit on pois päältä.